Hostia & Inštruktori

Michal Kiss

Inštruktor

Michal je športovec nie len telom a dušou, ale aj celým svojim životom. Kto by bol povedal, že dnes uznávaný tréner vo svojom detstve bojoval s nadváhou a chorobami? Asi nikto, ale je to tak! Keď mal 16 rokov, prestalo ho baviť byť obézny a večne chorý a tak začal sám cvičiť. Najal si trénera, ktorý ho ale veľmi sklamal, pretože sa mu nevenoval a vytlačil mu tréningový plán z internetu. Tak sa Michal začal učiť radšej sám. Ako roky plynuli, z chalana s nadváhou sa stal mladý športovec a odišiel skúsiť šťastie do sveta. Počas svojho pobytu v zahraničí nadobudol ďalšie množstvo vedomostí, ktoré ale bolo treba "upratať" a tak sa prihlásil do Írskeho Národného Tréningového Centra v Dubline. Tu začal študovať trénerstvo a popri tomto štúdiu pracoval vo fitnescentre. V roku 2012 sa rozhodol prísť späť na Slovensko a začať si tu budovať svoju kariéru ako tréner. Začiatky boli pomalé a komplikované, ale jeho výdrž a zápal ho priniesli až do bodu, kedy si v roku 2014 otvoril svoje vlastné športové centrum v Nových Zámkoch. Už dnes je tréningové centrum Redoubt Fitness komplexne vybaveným profesionálnym centrom pohybu, športu a zdravého životného štýlu. 

Čítať viac

Michal, ako hlavný tréner, vedie a vzdeláva nie len svojich klientov, ale takisto sa snaží vzdelať iných trénerov. Chce odovzdávať svoje rokmi nadobudnuté vedomosti širokej verejnosti a ukázať im reálnu aplikovateľnosť tohto štýlu života, nakoľko to nie je iba sezónne chudnutie alebo odstránenie nedostatkov, ale je to komplexný spôsob celoročného života.

Okrem množstva medzinárodných licencií a certifikátov, ako napríklad CrossFit tréner, step aerobik, TRX, Indoor cycling, fitness tréner 3. stupňa, atď. má Michal aj niečo, čo je vzácnejšie než diplomy. Má totiž výsledky a mnoho spokojných klientov, o čom svedčí aj to, že sa stále a pravidelne vracajú. Ako trénera ho uznávajú mnohí profesionálni športovci a
vďaka nemu sa môžu mnohí ľudia tešiť zo zdravšieho a lepšieho života. Jeho prístup je neoceniteľný a práve preto by si každý jeden človek mal tréning pod jeho vedením minimálne vyskúšať.

Juraj Okoši

Inštruktor

Juraj sa venuje tancu a aerobiku viac ako 15 rokov. Počas štúdia prírodných vied sa úplnou náhodou stretol s novinkou na Slovensku - ZUMBA® Fitness. Bola to láska na prvý pohľad a dokonalé spojenie cvičenia a tanca. Pod vedením skúsených inštruktorov sa časom dopracoval k inštruktorskému certifikátu a začal viesť svoje hodiny Zumba® Fitness. Dnes je absolventom Inštruktorskej akadémie v Taliansku, držiteľom niekoľkých medzinárodných certifikátov a prezentuje svoju lásku k Zumba® Fitness nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Na hodinách sa vždy sústreďuje na človeka ako celok a spojenie cvičenia s duševným uvoľnením.

Po čase sa Juraj začal venovať aj programu ZUMBA Kids +ZUMBA Kids Junior a programu ZUMBA Gold, ktoré vniesli do jeho života novú energiu, svetlo a nové výzvy, a tak rozšíril svoje pôsobenie a vedie špecializované hodiny pre deti a seniorov.

ZJ™ Inka Sombaty

Inštruktor

Inka svoj prvý Zumba® certifikát obdržala v roku 2008 a odvtedy je Zumba® neoddeliteľnou súčasťou jej života. V roku 2011 sa stala oficiálnym Zumba® Jammerom pre Slovenskú Republiku, čím sa zaradila medzi svetovú špičku inštruktorov Zumba® Fitness. Spolu s ďalšími 14 Zumba® Jammermi, vybranými z celého sveta priamo Betom Perezom (zakladateľ Zumba® Fitness), sa po jeho boku prezentovala na Fitness Concert Orlando 2012 (USA), Zumba® Conference LA 2013 (USA) a Zumba® Conference Lille 2013 (Francúzko). Spolupracovala na natočení dvoch Zumba® DVD (Zin Choreo 42 a 48). V roku 2014 sa stala Československou Miss Aerobic Sympatia.

Ako človek, ktorý sa celý život venuje športu, časom rozšírila svoje znalosti a pôsobenie. Dnes sa okrem Zumba® Fitness úspešne venuje DeepWorku, je osobnou fitness trénerkou a inštruktorkou aerobiku.

Lucia Kociská

Tanečná škola GHETTO art complex, ktorá sa venuje pouličnému tanečnému štýlu - hiphopu, otvára už 5tu tanečnú sezónu v Nových Zámkoch a v Šuranoch pre deti od 3 rokov. Na festivale sa môžete tešiť na hodinový tanečný workshop od Lucii Kociskej, ktorá je zakladateľkou tanečnej školy GHETTO. Naučíte sa základné kroky a názvy hiphopoých prvkov, rovnako si osvojíte základy samotnej hiphopovej kultúry. Okrem iného sa môžete tešiť, podporiť a prisť pozrieť na vystúpenie, ktoré si pre vás pripravili lektorky a deti z tanečnej školy. Informácie o novej tanečnej sezóne Vám poskytne Lucia priamo na festivale a odísť tak môžete už aj s novou prihláškou.

Dievčatá si pripravili špeciálne vystúpenie, ktoré si budete môcť pozrieť na hlavnom pódiu S1 o 13:40hod.

Inštruktor

O mne,

precvičovaniu sa venujem od roku 2012.

V súčasnosti som na materskej dovolenke s dcérkou a popri tom precvičujem Jumping&Fluiball a Fluiball Group Activity s mamičkami a ich drobcami v Malackách, kde aj bývam.

Fluiballu sa venujem od októbra 2019, kedy som si rozšírila svoje inštruktorské vzdelanie a získala certifikát REAX FGA Trainer.

Fluiball si získal moje srdce hneď na začiatku a rada by som túto radosť z úplne nového štýlu pohybu odovzdávala ďaľej, prekvapiť v tréningu vie ešte stále aj mňa :-D 

Ak máš záujem, prečítaj si krátky članok, kde som zhrnula myšlienku tréningu s Fluiballom

https://jumpingfluiball.webnode.sk/l/fluiball-kde-sa-vzal-a-co-to-vlastne-je/

Teším sa na Vás v sobotu 19.8.2023

VŠC Dukla Vzpieračský oddiel

Hosť

Už ako po minulé ročníky festivalu, sme veľmi radi, že môžeme byť jeho súčasťou aj tento rok. Teší nás veľký záujem športovcov aj širokej verejnosti o šport jako taký.
Čo bude v programe?

Pre profi športovcov: poukázanie na dôležité nuansy vzpierania, diagnostika technický chýb a návrh na ich odstránenie. Pre začiatočníkov: ukázanie základných cvikov vzpierania s poukázaním na dôležité detaily správneho prevedenia vzoprenia. Pre trénerov: Ukážka metodiky výučby techniky trhu a nadhodu. Pre deti a ženy: jednoduché cvičenie pre symetrické posilňovanie chrbtového svalstva a zlepšenie ohybnosti kĺbového aparátu.

"Vzpieranie pre všetkých" - pre deti, mládež, ženy, začiatočníkov ako i ich trénerov a profikov - ukážeme, že vzpieranie nie je len pre veľkých chlapov!

Tešíme sa na Vás

Inštruktor

O mne

Popri zamestnaní som fitness trénerkou skupinových lekcií od roku 2016, v Bratislave. 

Pohyb ma vždy bavil a rada sa v tomto smere aj vzdelávam, dopĺňam si kvalifikáciu aj rozširujem obzory. Skupinové lekcie ktoré vediem, sú tiež rôznorodé: od cvičenia pre tehotné, powerjogu, kruháče, Hiit, posilňovacie cvičenia a veľmi rada mám spojenie silového aj kardio cvičenia :) 

Rada pečiem a varím a ako certifikovaná výživová poradkyňa rada experimentujem a vymýšľam nové recepty :) 

Inak mám rada aj pohyb vonku, prechádzky, korčule, turistiku, bicykel...

Som nesmierne rada, že môžem byť súčasťou tohoto jedinečného projektu. Teším sa na Vás na všetkých aktivitách a zaujímavostiach, ktorý tento deň ponúka.

Heny

SYNC™ Lucia Staňová

Inštruktor

Ahojte priatelia,
som maminka, manželka a trénerka, ktorá miluje tanec, ale aj tvrdú fitness drinu. Zumba® Fitness je program, ktorý mi prináša radosť už 10 rokov a vďaka nemu som sa dostala na svoju životnú cestu. Spoznávam úžasných ľudí, pravidelne sa vzdelávam a milujem zumbu stále tak isto ako na začiatku.
Aj ja som bola tá, ktorá odkladala cvičenie na zajtra, o týždeň, možno o mesiac a so svojimi 80 kg som žila s výhovorkami a lenivosťou. No našla som šport, ktorý mi zmenil celý život.
Fitness program STRONG NATION™ ma naučil, že nič nie je nemožné a keď zamakáš a chceš, dosiahneš akékoľvek výsledky aké si určíš.
Našla som cestu aj v optimálnom stravovaní, ktorému sa intenzívne venujem 5 rokov a veľmi rada pomôžem každému ako výživový poradca. Niektoré moje fitness recepty môžete nájsť aj v známych fitness knihách.

Čítať viac

Práca trénera, poradkyne, maminky nie je jednoduchá, ale je zmysluplná a veľmi ma napĺňa. V neposlednom rade sa venujem organizovaniu športových a tanečných podujatí, fitness dovoleniek v zahraničí, ale aj na Slovensku.
Som inštruktorka Zumba® Fitness, Zumba® Toning, Zumba® Kids & Zumba® Kids Junior, inštruktorka Strong Nation™, osobná fitness trénerka I. kval. stupňa, trénerka Aerobiku I. kval. stupňa, výživový poradca.
Nájdeš ma na FB : Lucia Staňová – LUCIA Fitness alebo na Instagrame : luciastanova.luciafitness

Niki Szabóová

Športový aerobik v Nových Zámkoch má bohatú históriu a Gymnastický klub Nové Zámky vychováva športovcov v tomto krásnom športe už od roku 1995 . Pod záštitou nášho klubu sa v Nových Zámkoch  11 rokov organizovali Medzinárodné Majstrovstvá v športovom aerobiku s účasťou medzinárodnej aerobikovej športovej elity. Jednou z najúspešnejších športovkýň je Niki Szabóová, ktorá v tomto športe dosiahla výborné výsledky, tak doma ako aj v zahraničí.  Je 4-násobná Majsterka SR (2X v kategórii jednotlivkýň, 2X v kategórii TRIO), 10-násobná Vicemajsterka SR, účastníčka Majstrovstiev Európy  s najlepším umiestnením 16.miesto v kategórii jednotlivkýň, 13.miesto v kategórii TRIO: Coimbra (POR) 2005, Szombathely (HUN) 2007, Liberec (CZE) 2009, Bucharest (ROM) 2011, účastníčka Majstrovstiev sveta s najlepším umiestnením 23.miesto v kategórii jednotlivkýň: Nanjing (CHN) 2006, Rodez (FRA) 2010, SOFIA (BUL) 2012, Guimaraes (POR) 2018, účastníčka Letnej svetovej  univerziády v kategórii TRIO 13.miesto: Shenzhen (CHN) 2011. V roku 2005 bola vyhlásená medzi najúspešnejších športovcov SGF. Počas celej súťažnej činnosti reprezentovala klub GK NZ. Počas štúdia na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne hosťovala v klube VSK VUT Brno a neskôr počas pracovnej činnosti v klube KŠA Nitra. V súčasnosti sa venuje aj trénerskej a rozhodcovskej činnosti.

Na Open Air Gym Festivale sa môžete tešiť na špeciálne vystúpenie o 11:20hod na hlavnom pódiu S1 a na workshopy, kde sa budeme interaktívne venovať všetkým vaším otázkam.

Tešíme sa na Vás!

Viac tu: https://www.gknz.sk/aerobik/?fbclid=IwAR3g0Iep3WHcnwYY7nxbHlQntDX7nnRx5k2rzNNzetmZE4Us5MdK5KzJK28

Zoltán Szalay

Inštruktor

Zoltán má 45 rokov a športu sa venuje väčšinu svojho života. Je majiteľom športového centra Gladiator Gym Komárom (HU), osobným trénerom, inštruktorom bosu, inštruktorom indoor cyclingu/spinningu, medzi jeho obľúbené patrí aj funkčné fitness(crossfit). Má dvoch synov, ktorí úspešne kráčajú v jeho šlapajách a šport a fitness sú ich hobby.
Zoli bude súčasťou festivalu po prvý krát a sme presvedčení, že sa stane jeho súčasťou už nastálo :)

Na Zoliho sa môžete tešiť na Spinningu a určite sa zapojí aj do iných tréningov v rámci programu.

 

Inštruktor

Ahojte všetci!

Volám sa Olena Khmara a som fitness trénerka z Ukrajiny🇺🇦

Po začatí vojny som sa spolu s rodinou presťahovala na Slovensko. V súčasnosti bývam v Trenčíne a veľmi sa mi páči toto priateľské a krásne mesto.

Športu sa venujem od detstva a profesionálne trénujem od roku 2016. Za ten čas som skúsila a naučila sa rôzne fitnes formáty.

Mám absolvované kurzy a certifikáty z nasledujúcich formátov:

-  Aerobik a Step Aerobik

- Zumba a Sólo Latina

- Funkčný, Silový a Kruhový formát tréningu

- Strečing, Pilates a CIRCL MOBILITY

- Tae-Bo

Získala som Diplom o ukončení školenia v Akadémii Fitnesu Ukrajina  ako Skupinový tréner a aj Certifikát o absolvovaní kurzu Kondičný tréner na Slovensku na Univerzite Mateja Bela.

Hoci v súčasnosti fitness nie je môj hlavný pracovný úväzok, stále však ostáva pre mňa niečím, čo mi prináša radosť a potešenie

Snažím sa neustále rozvíjať a zdokonaľovať svoje schopnosti, pretože fitness a tréningy sú môj život. Som veľmi rada, že môžem pokračovať v tom, čo milujem a podeliť sa tým s vami.

Romana Kovácsová

“Pohybu a športu v rôznej forme sa venujem od detstva. V dospelosti som sa dostala k joge a začala sa viac zaujímať o jej rôzne rozmery. Vnímam jogu ako jednu z veľmi zaujímavých ciest starostlivosti o zdravie tela i mysle. Ako krásny a efektívny nástroj na sebarozvoj, sebapoznanie a skvalitnenie života. Na hodinách Jogy rada dávam dôraz na zdravé prevedenie pozícii, postupný rozvoj sily a flexibility (tela i mysle). Neoddeliteľne vždy pracujeme s dychom, s mysľou, rozvíjame vedomú pozornosť a podporujeme sebapoznanie. Často zapájam prvky z obľúbenej fyzio-jogy, fascialnej jogy, joga terapie, a rôznych holostickych prístupov ku zdraviu.

Teším sa na spoločnú hodinu na Open Air Gym Fitness Festivale v sobotu - pridať sa môže každý, nezávisle na predošlých skúsenostiach, pohlaví či veku. Hodiť sa môže podložka na cvičenie.´´

Vlado Solčáni

Inštruktor

Aktívne sa venuje športu od svojich 13. rokov, kedy ho zaujal brazílsky fenomén capoeira. Capoeira je širokospektrálny šport, ktorý zahŕňa prvky boja, akrobacie, hudby a brazílskej kultúry. K jeho najväčším úspechom patrí 2. miesto na majstrovstvách Európy, okrem toho je i niekoľkonásobným majstrom SR v najvyššej kategórii. Zakladal klub v Nitre, pôsobil ako inštruktor v Senci. Momentálne pôsobí v Galante a v Nových Zámkoch, kde sa venuje všetkým vekovým kategóriám, deťom už od 5 rokov. V roku 2020 založil v Nových Zámkoch jednu z prvých akadémií capoeiry na SR, kde rozvíja a pripravuje športovcov, ktorí rezprezentujú svoje mesto ale i krajinu. Vlado vychoval niekoľko majstrov SR a taktiež víťazov medzinárodných súťaží. Vlada okrem capoeiry zaujíma i všestranný pohybový rozvoj , je absolventom KTVŠ v Nitre, kde vyštudoval odbor Šport a Rekreácia. Ukážka capoeiry bude zaručene veľkým pohybovým zážitkom.

Slovenčina

Sledujte nás