O akcii

Open Air Gym Fitness Festival® je unikátny športovo-edukačný víkend, ktorý sústreďuje svoju pozornosť na podporu mládežníckeho športu, športujúce rodiny s deťmi, seniorov, profi či neprofi aktívnych športovcov z rôznych športových odvetví. Je to podujatie, ktoré spája celú fitnes komunitu do jedného celku a zároveň otvára dvere širokej verejnosti do sveta športových noviniek a aktivít.  O kvalite tohto podujatia svedčí aj to, že úroveň každým rokom stúpa a nadobúda prestíž významnej športovej akcie na Slovensku a v strednej Európe. Nás, ako organizátorov, to veľmi motivuje a posúva, aby sme boli stále lepší a rozširovali možnosti tohto festivalu. Po úspešných ročníkoch 2016 a 2017 má podujatie záštitu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a od roku 2018 vystupuje pod hlavičkou prvý slovenský fitnes festival. 5. ročník festivalu sa konal v spolupráci s Mestom Nitra – Európske mesto športu 2018, VÚC Nitra.

 

Projekt Open Air Gym Fitness Festival® 2018 bol v poradí piaty ročník Open Air Gym podujatia a konal sa v Národnom výstavisku Agrokomplex Nitra. Predošlé ročníky sa konali v Nových Zámkoch. Cieľom podujatia je priniesť širokej verejnosti možnosť zacvičiť si rôzne druhy športov so skvelými domácimi i zahraničnými trénermi, lektormi a s hviezdami daného odboru. Taktiež je to možnosť vzdelávať sa počas rôznych prednášok a seminárov, ktoré vedú kvalifikovaní odborníci. Nezabúdame ani na deti a seniorov. Tréningy pre seniorov, rôzne témy seminárov. Pre detičky pohybové hry, tréningy, rozvoj motoriky a reflexov, trampolína, maľovanie na tvár, tvorivé dielničky a mnoho ďalšieho. Súčasťou podujatia je široká expozícia kde sú samozrejme predajcovia kvalitných jedál, športového oblečenia, pomôcok a doplnkov výživy na šport a regeneráciu, služby ako sú masáže, tapeing, kryokomora, fyzioterapie a mnoho mnoho ďalšieho. 

 

Čo Open Air Gym Fitness Festival® zahŕňa?

  • Dvojdňová medzinárodná CrossFitová súťaž - CrossFit Summer Challenge
  • Medzinárodný spinnigový maratón - Spintoon
  • Letná súťaž v naturálnom fitnes s rôznymi kategóriami - Summer Grand Prix
  • Bohatý sprievodný program plný rôznych športových aktivít pre celé rodiny od úplne najmladších až po našich najstarších. Športový program, ktorý sústreďuje svoju pozornosť na podporu mládežníckeho športu, športujúce rodiny s deťmi, seniorov, ľudí so zdravotným znevýhodnením ako aj aktívnych športovcov.

 

Kde sa Open Air Gym Fitness Festival® konal?

Národné výstavisko Agrokomplex Nitra

Očakávania a význam projektu

Každoročne sa tešíme zvyšujúcemu sa počtu návštevníkov tohto podujatia, vidíme prichádzať celé rodiny, aj mladých ľudí čo sa radi dozvedia novinky z oblasti športu, zdravého životného štýlu, relaxu a regenerácie. Je to víkend, kedy rodiny a priatelia môžu aktívne tráviť spolu čas, zažiť kopec zážitkov, vidieť profi športovcov z rôznych odvetví, vyskúšať mnoho druhov cvičenia od crossfitu a vzperania cez energickú zumbu, funkčné tréningy, bojové športy, trampolínky, pole dance či meditovať pri yoge. Zároveň sa priučia novým trendom v rôznych oblastiach súvisiacich so športom a zdravím.

 

Tento víkend významne prispieva k všeobecnému rozhľadu širokej verejnosti v oblasti športu a zdravia a to všetko v zábavnej forme počas celého víkendu. 

Čoho môžete byť každoročne súčasťou ?

  • Zumba® fitness a rôzne iné fitness tanečné cvičenie
  • CrossFit®, Funkčné tréningy, KB tréningy, Vzpieranie pod vedením VŠC BB oddiel Dukla
  • Jumping®, Deep work®, BodyArt®, Pillates, HoOping Fit®
  • Yoga, Acro yoga
  • Edukačné semináre zamerané na zdravý životný štýl
  • A mnoho iného ....

EXPO

Ani tento rok nechýbala široká expozícia športového zariadenia, oblečenia, doplnkov výživy a mnoho kulinárskych pochúťok, kde nechýbal ani vlastný food corner zo zdravými špecialitkami a ovocným osviežením.
 

TOMBOLA

Všetci účastníci a návštevníci si mali možnosť zakúpiť tombolové lístky počas celého festivalu a v rámci nedeľného žrebovania vyhrať hodnotné ceny od našich partnerov, ako napríklad: skúter, auto s plnou nádržou na týždeň, víkendový pobyt, a mnoho ďalších skvelých cien, z ktorých ani jedna nemala hodnotu nižšiu ako 50 €.

 

Naša vízia a cieľ – cvičenie a pohybové aktivity pre každého!

Cieľom projektu Open Air Gym Fitness Festival® je naďalej pokračovať s rozvojom športovej aktivity širokej verejnosti, vzdelávanie ľudí v cvičebných metódach, podporovať ich zdravý životný štýl ako aj rozvíjať ich pohybové schopnosti. Zapájať sa do projektov, podporovať a organizovať športové podujatia, ktoré súvisia s našim cieľom.

Ponúkame možnosť ako tráviť voľný čas detí, mladistvých, dospelých a seniorov, a tak prispieť k všeobecnému fyzickému a psychickému zdraviu spoločnosti.

Open Air Gym Fitness Festival 2016

Open Air Gym Fitness Festival 2017