Allegra Pole Dance Studio

Allegra Pole Dance Studio pôsobí v Nových Zámkoch od októbra 2014. Otvorenie štúdia sprevádzal veľký záujem, ktorý neustále narastá.
Pole dance patrí k silovým športom a netreba si ho mýliť so striptízom. Najľahšie je mať predsudky a vyhovárať sa, ale tí, ktorí do Allegry vstúpia, sa hneď ubezpečia v tom, že pole dance je náročný šport. Mnohí začiatočníci si myslia, že pole dance je len vlnenie sa pri tyči alebo chôdza okolo tyče skombinovaná s točkou. S radosťou však môžeme povedať, že sa Novozámčania neboja odhodiť zábrany a radšej sa sami na vlastnej koži presvedčia, o čom pole dance je.

 

Hneď na prvých hodinách sa však presvedčíte o opaku – začiatočníci sa učia základné točky, správnu techniku šplhu, prvé pózy a neskôr kombinácie prvkov či točiek. Lekcie sa začínajú rozcvičkou, tréning pokračuje pole dancom a končí sa strečingom. Svalovica po prvých hodinách je veľmi silná, a to najmä na chrbáte, pretože sa rozhýbu svaly, ktoré sú väčšinou ochabnuté z permanentného sedenia za počítačom.

Skvelým doplnkom k hodinám pole dance sú strečingové hodiny Flexi, kde sa rozvíja ohybnosť.

 

Záujemcov často od pole dance odrádza skutočnosť, že nemajú žiadne alebo minimálne skúsenosti so športom, nie sú dostatočne silní, ohybní, nevedia sa šplhať, alebo sa boja, že musia najprv schudnúť. Treba si uvedomiť, že s každou činnosťou niekde začínate. Aby ste vedeli čítať, museli ste sa najprv naučiť abecedu. Podobne aj na tréningoch postupujeme od najzákladnejších prvkov. Netreba sa
vopred obávať, že na prvých hodinách bude potrebný šplh, alebo že sa bude visieť dolu hlavou bez pomoci rúk. Na hodinách cvičí každý podľa seba a robí len to, na čo sa cíti, v čom si verí a čoho sa nebojí. Dôležité je dávať si pozor a počúvať svoje telo a hlavne sa nevzdávať.

 

Ľudia sa tiež pozastávajú nad tým, prečo sú pole danceri sporo odetí. Na pole dance nosia ženy športové krátke nohavice a podprsenky, muži len krátke nohavice. Keďže tyče sú vyrobené z kovu a sú hladké, oblečenie sa na nich šmýka. Preto sa používa koža a športovci sa tak môžu na tyč prilepiť, takže rôzne triky a kombinácie sa dajú robiť bez úplného použitia rúk.

 

V Allegra Pole Dance Studio si môže každý športový nadšenec nájsť niečo pre seba: od pole dance kurzov, cez Open Class pole dance hodiny, strečingové Flexi hodiny, po hodiny jogy, či nepravidelné workshopy zamerané na rôzne témy. Prihlásiť sa môže začiatočník, či pokročilý a verte, že sa budete cítiť príjemne a rozhodne sa nebudete nudiť!

Open Air Gym Fitness Festival 2016

Open Air Gym Fitness Festival 2017