Tibor Špánik

pohybová terapia (chiropraxia), kondičný a silový tréner, mentálne poradenstvo

Od detstva som prešiel rôznymi športovými odvetviami,ktoré mi ukázali cestu a vyformovali moju osobnosť do dnešnej podoby,či už ako kondičného fitness trénera a maséra praktizujúceho pohybovú terapiu(chiropraxiu) a iné metódy v oblasti o starostlivosť o telo.


Športy ktoré sú sučasťou mňa samého sú sebeobrana od karate,aikido,brazílske jiu jitsu a momentálne krav maga,niektoré sa stali mojou súčasťou na krátku dobu, niektoré na dlhšiu. V mladosti som inklinoval k futbalu,z toho mi zostal beh ktorému sa venujem dodnes. V tomto čase som mal možnosť zistiť ako je možné sa starať o telo pomocou masáží v akomkoľvek smere. Od roku 2008 som sa začal zaoberať problematikou a funkciou tela,a ako najvhodnejšie upraviť pohybové vzorce u ľudí, prostredníctvom pohybovej terapie (chiropraxie),mobilizácie a uvoľňovaní fascií. Neskôr som sa dostal ku kulturistike,fitness a v období okolo 28 rokov som začal robiť tréning s vlastnou váhou-kalisteniku a to v zahraničí konkrétne vo Veľkej Británii. Neskôr som sa z pasívneho cvičenca prepracoval na jedného z trénerov,v anglickom klube The Compound UK,kde som pôsobil až do príchodu na Slovensko. Tam som sa takisto zdokanalil v rôznych tréningových procesoch,ktoré teraz tiež využívam pri svojej práci trénera,terapeuta.


Hlavnou náplňou čomu sa venujem je pohybová terapia(chiropraxia). Jedná sa o nápravu kostrového systému,s vnútornými orgánmi,teda ak sú není kosti alebo vnútorné orgány na správnom mieste,treba ich pomocou kontrolovaného pohybu vrátiť na správne miesto.

 

Guasha - staroveká čínska metóda výškrabávanie a dráždenie povrchovej časti kože,kde dochádza k začervenaniu a prekrveniu pokožku.

Akupresúra (akupunktúra) s 1 ihlou - odblokovanie blokácií v tele prostredníctvom jemným dotykom s 1 ihlou.

 

Plus tejping.

 

Prečo ma vyhľadať.
Ľudia hľadajú odpovede na rôzne otázky,ohľadom zdravia a niekedy majú odpoveď priam pred sebou a nevedia o tom.

Moju prácu si môžete pozrieť aj na týchto stránkach.

 

@EnergyCareCentrum - facebook
@tiborspanik - instagram
@tibo.spanik - facebook

 

Tibor Spanik

 

Open Air Gym Fitness Festival 2016

Open Air Gym Fitness Festival 2017